Brak kategorii

Zaproszenie na Wojewódzkie Dożynki w Toruniu 28-29 sierpnia 2021r.

Okres żniw jest kulminacją ciężkiej pracy rolnika jak i jednym z najcięższych okresów w tym wymagającym zawodzie. Wysiłek ten zasługuję na podziękowanie i celebracje. Organizowana uroczystość dożynkowa w Toruniu jest podziękowaniem za włożony trud i umożliwi odetchnięcie przed początkiem jesiennych prac.

Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zaprasza na Wojewódzkie Dożynki w Toruniu dniach 28 i 29 sierpnia 2021r.

Obchody wojewódzkiego święta plonów są organizowane wspólnie z diecezją toruńską, współgospodarzami są powiat toruński i samorząd miasta Torunia.

Podczas pierwszego dnia dożynek wystąpią raper L.U.C. i grupa muzyczna Rebel Babel, którzy koncertować będą najpierw na toruńskiej starówce, a potem na plenerowej scenie na Jordankach.

niedzielę 29 sierpnia odbędzie się uroczysta msza dożynkowa w katedrze św. Janów, a następnie korowód dożynkowy przejdzie ulicami starego miasta na Jordanki, gdzie odbędą się główne uroczystości. Na zakończenie dożynek wystąpi Golec uOrkiestra.

Dożynki 2021 - program
Program dożynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *