• Brak kategorii

    Zaproszenie na Wojewódzkie Dożynki w Toruniu 28-29 sierpnia 2021r.

    Okres żniw jest kulminacją ciężkiej pracy rolnika jak i jednym z najcięższych okresów w tym wymagającym zawodzie. Wysiłek ten zasługuję na podziękowanie i celebracje. Organizowana uroczystość dożynkowa w Toruniu jest podziękowaniem za włożony trud i umożliwi odetchnięcie przed początkiem jesiennych prac.

    Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zaprasza na Wojewódzkie Dożynki w Toruniu dniach 28 i 29 sierpnia 2021r.

    Obchody wojewódzkiego święta plonów są organizowane wspólnie z diecezją toruńską, współgospodarzami są powiat toruński i samorząd miasta Torunia.

    Podczas pierwszego dnia dożynek wystąpią raper L.U.C. i grupa muzyczna Rebel Babel, którzy koncertować będą najpierw na toruńskiej starówce, a potem na plenerowej scenie na Jordankach.

    niedzielę 29 sierpnia odbędzie się uroczysta msza dożynkowa w katedrze św. Janów, a następnie korowód dożynkowy przejdzie ulicami starego miasta na Jordanki, gdzie odbędą się główne uroczystości. Na zakończenie dożynek wystąpi Golec uOrkiestra.

    Dożynki 2021 - program
    Program dożynek.
  • Brak kategorii

    KOMUNIKAT – OGŁOSZENIE – ZAPYTANIE OFERTOWE na przeprowadzanie prac remontowo-adaptacyjnych

    Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy zamieścił
    w Bazie Konkurencyjności Funduszy Europejskich ogłoszenie 2021-24615 62483Zapytanie ofertowe na przeprowadzanie prac remontowo-adaptacyjnych dlaprojektu„Dom Dziennego Pobytu – Bursztynowy Senior” w INOWROCŁAWIU.

    Link: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/62483

    oraz https://www.kolkarolnicze-bydgoszcz.pl/2021/08/05/zapytanie-ofertowe-na-przeprowadzanie-prac-remontowo-adaptacyjnych-w-ramach-projektu-dom-dziennego-pobytu-bursztynowy-senior

    Zaplanowano prace remontowo –budowlano -adaptacyjne w pomieszczeniach jak:

    Korytarze, Szatnia, Sala główna, Kuchnia, Łazienka dla osób niepełnosprawnych, Pokój fizjoterapii, Pokój terapii indywidualnej, wyjście awaryjne z budynku

    Zadanie podzielono na 6 części (verte), którego zakres wraz z dostarczeniem niezbędnych materiałów i sprzętów (np. płytek, farb, armatury, stolarki drzwiowej itd.) obejmuje:

    • Roboty rozbiórkowe ścianek wewnętrznych
    • Zamurowanie istniejących otworów w ścianach
    • Wykonanie ścianek działowych
    • Wykonanie instalacji wod-kan wewnętrznej (modernizacja istniejącej instalacji)
    • Wykonanie instalacji elektrycznej
    • Przerobienie instalacji gazowej
    • Instalacja ścian mobilnych
    • Przeniesienie grzejników i zaworów grzejnikowych
    • Wykonanie tynków i gładzi wewnętrznych
    • Wykonanie posadzek
    • Osadzenie stolarki wewnętrznej i wymianę drzwi wejściowych
    • Roboty podłogowe
    • Roboty malarskie oraz wykładziny ścienne – płytki ceramiczne
    • Uporządkowanie placu budowy

    Części ZADANIA:

    1. Wyjście z budynku
    2. Pokój fizjoterapii, Łazienka dla osób niepełnosprawnych, Kuchnia
    3. Pokój terapii indywidualnych, Korytarze, Szatnia
    4. Sala główna,
    5. Instalacje elektryczne i monitoringu
    6. instalacja gazowa – przemieszczenie gazomierzy
    Część I Zakresy robót w poszczególnych częściach zadania
    Część I – Prace w zakresie WYJŚCIE Z BUDYNKU
    Demontaż i rozebranie istniejących schodów1 komplet
    Poszerzenie wykopu pod schody jako wyjście osób niepełnosprawnych 2x5x1,5 m1 komplet
    Wykonanie schodów zewnętrznych oraz murku ochronnego z betonu lub bloczków betonowych1 komplet
    Dostosowanie otworu drzwiowego, zakup i montaż drzwi zewnętrznych, przeciwpożarowych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych 100 cm1 sztuka
    Wykonanie zadaszenia nad schodami, montaż do termo izolowanej ściany budynku1 sztuka
    Ułożenie płytek i stopnic antypoślizgowych rowkowanych mrozoodpornych. Zaprawa do spoinowania elastyczna dostosowana do szerokości spoin1 komplet
    Wykonanie i montaż prowadnic metalowych dla wózków inwalidzkich1 sztuka
    Prace wykończeniowe1 komplet
    Usunięcie i utylizacja gruzu1 komplet

    Część II – Prace w zakresie pokoju fizjoterapii, łazienki dla osób niepełnosprawnych, kuchni

    POKÓJ FIZJOTERAPII
    Demontaż i wymiana instalacji elektrycznej podtynkowej wraz z osprzętem1 komplet
    Dostosowanie otworów drzwiowych, zakup i montaż 2 drzwi wewnętrznych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych2 sztuki
    Szpachlowanie dwukrotne sufitów, gruntowanie oraz dwukrotne malowanie farbą lateksową20 m2
    Skucie płytek i ułożenie posadzki z płytek lub masy chemoutwardzalnej20 m2
    Ułożenie płytek ściennych cegłopodobnych na wysokość ścian30 m2
    Zakup i montaż klimatyzatora ściennego1 sztuka
    Prace wykończeniowe1 komplet
    Usunięcie i utylizacja gruzu1 komplet

    ŁAZIENKA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
    Powiększenie powierzchni łazienki o sąsiadujące pomieszczenie schowka1 komplet
    Wyburzenie ściany łączącej istniejące pomieszczenia zaplecza i schowka4,24 m2
    Wykonanie ściany4,24 m2
    Dostosowanie otworu, zakup i montaż drzwi wewnętrznych (łazienkowych) dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych1 sztuka
    Demontaż i wymiana instalacji elektrycznej podtynkowej wraz z osprzętem1 komplet
    Wyrównanie poziomu i ułożenie płytek posadzkowych antypoślizgowych na zaprawie dostosowanej do układania płytek4,5 m2
    Demontaż i wymiana instalacji wod – kan1 komplet
    Ułożenie płytek ściennych do wysokości 2 m16 m2
    Szpachlowanie dwukrotne ścian i sufitów, gruntowanie oraz dwukrotne malowanie farbami lateksowymi14 m2
    Montaż natrysku oraz siedziska dla osób niepełnosprawnych1 sztuka
    Montaż umywalki dostosowanej dla osób niepełnosprawnych1 sztuka
    Montaż baterii dostosowanej dla osób niepełnosprawnych1 sztuka
    Montaż muszli ustępowej dostosowanej dla osób niepełnosprawnych1 sztuka
    Montaż uchwytów dla osób niepełnosprawnych1 komplet
    Prace wykończeniowe1 komplet
    Usunięcie i utylizacja gruzu1 komplet


    KUCHNIA
    Odświeżenie ścian1 komplet
    Prace wykończeniowe1

    Część III – Prace w zakresie sali głównej

    Dostawa i montaż ściany mobilnej (przegroda przesuwna segmentowa – harmonijkowa lub równoważna). Dostawa i montaż wraz z wykonaniem konstrukcji stalowej do jej zamontowania (góra)1 sztuka
    Zakup i montaż klimatyzatora ściennego2 sztuki
    Wykonanie zaprawek pomontażowych1 komplet

    Część IV – Prace w zakresie korytarzy, szatni i pokoju terapii indywidualnych

    KORYTARZE i SZATNIA
    Zerwanie istniejącej posadzek oraz wykonanie nowej warstwy wyrównawczej8,4 m2
    Ułożenie płytek posadzkowych antypoślizgowych na masie klejowej dostosowanej8,4 m2
    Dostawanie otworu drzwiowego, zakup i montaż drzwi wewnętrznych dostosowanych do osób niepełnosprawnych1
    Szpachlowanie dwukrotne ścian i sufitów, gruntowanie oraz dwukrotne malowanie farbami lateksowymi34 m2
    Prace wykończeniowe1 komplet
    Usunięcie i utylizacja gruzu1 komplet
    POKÓJ TERAPII INDYWIDUALNYCH
    Demontaż i wymiana instalacji elektrycznej podtynkowej wraz z osprzętem1 komplet
    Zabudowanie wodomierzy wraz z wykonaniem półki betonowej1 komplet
    Przemieszczenie instalacji CO i wymiana grzejnika1 sztuka
    Dostosowanie otworu drzwiowego, zakup i montaż drzwi wewnętrznych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych1 sztuka
    Szpachlowanie dwukrotne ścian i sufitów, gruntowanie oraz dwukrotne malowanie farbą lateksową32m2
    Prace wykończeniowe1 komplet
    Usunięcie i utylizacja gruzu1 komplet

    Część V – Prace w zakresie instalacji elektrycznej oraz monitoringowej

    Inwentaryzacja istniejącej instalacji elektrycznej oraz zasilania DDP1 komplet
    Podział obwodów na poszczególne zabezpieczenia plus ewentualna rozbudowa1 komplet
    Montaż oświetlenia, gniazdek oraz włączników oświetlenia1 komplet
    Wykonanie pomiarów elektrycznych instalacji i osprzętu1 komplet
    Ewaluacja i test istniejącego okablowania oraz infrastruktury przesyłu danych1 komplet
    Montaż systemu zabezpieczenia alarmowego wraz z niezbędną instalacją1 komplet
    Instalacja czujek ruchu w obiekcie1 komplet
    Instalacja kamer monitoringowych obserwujących wejścia do lokalu1 komplet
    Instalacja sygnalizatora alarmowego1 komplet
    Podłączenie i konfiguracja zamontowanych urządzeń1 komplet
    Wystawienie dokumentacji wykonanych prac1 komplet
    Wykonanie zaprawek pomontażowych1 komplet

    Część VI – Prace w zakresie instalacji gazowej

    Przemieszczenie 3 gazomierzy wraz z dostosowaniem istniejącej wewnętrznej instalacji gazowej1 komplet

    ZLECAJĄCY:

    Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy
    88-100 Inowrocław ul. Jacewska 164 NIP: 9670628165

    Dane ogłoszeniodawcy: Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy 88-100 Inowrocław Jacewska 164 NIP: 9670628165 inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl

    Osoby do kontaktu: Henryk Sobczak tel.: 506570903 e-mail: sobczak_henryk@wp.pl

    Przemysław Byś tel.: 780117889 e-mail: bys@pte.bydgoszcz.pl

    Załączniki:

    Oficjalne ogłoszenie (pdf)
    Schemat piwnicy (pdf)

  • X Festiwal Pieśni Ludowych

    Podsumowanie X Kujawskiego Festiwalu Pieśni Ludowej w Inowrocławiu

    Dnia 08 sierpnia w Inowrocławskich solankach odbył się X Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej organizowany przez Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy w partnerstwie z LGD Czarnoziem na Soli, Młodzieżowym Domem Kultury imienia Janusza Korczaka w Inowrocławiu, MGOKSiR Gniewkowo i Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu.

    W związku z udanym festiwalem WZRKiOR Bydgoszcz i partnerzy dziękują uczestnikom występów za przybycie i zaprezentowanie swojego cudownego kunsztu muzycznego. Podziękowania też należą się widowni, która licznie stawiła się wspierać zespoły. Dziękujemy także wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich za udział w jarmarku.

    Gratulacje dla zespołów wyróżnionych w konkursie:

    • Zespołowi “Melodia” z Złejwsi małej za Grand Prix Festiwalu.
    • Zespołowi “Radojewiczanie” z Radojewic za pierwsze miejsce a-capella.
    • Zespołowi “Jezioranie” z Jezior Wielkich za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych.
    • Zespołowi “Złotniczanki” z Złotnik Kujawskich za zajęcie drugiego miejsca w kategorii Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych.
    • Zespołowi “Gniewkowianie” z Gniewkowa za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych.
    • Zespołowi “Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin za zdobycie pierwszego wyróżnienia.
    • Zespołowi “Kołaczkowianki” z gminy Szubin za zdobycię drugiego wyróżnienia.

    Poza tym nagrodzeni zostali członkowie kapeli towarzyszący zespołowi “Melodia” z Złejwsi małej oraz najlepszą solistkę festiwalu, panią Krystynę Krysińską z zespołu “Nadwiślanie” z Dąbrowy Chełmińskiej.

    W konkursie bukietów zielnych wyróżnieni zostali

    • KCW Ludzisko – Pierwsze miejsce
    • Zespół Kujawy Bachorne Nowe – Drugie miejsce
    • Barbara Stawska gmina Inowrocław – Trzecie miejsce
    • KGW Kołaczkowo – Wyróżnienie
    • Czesława Godek z Pakości – Wyróznienie

    Na festiwalu wystąpili (według kolejności występów:

    • Zespół Śpiewaczy “Melodia” ze Złejwsi Wielkiej
    • Zespół Ludowy “Pakościanie”
    • Zespół Folklorystyczny “Gniewkowianie”
    • Zespół Folklorystyczny “Jezioranie”
    • Zespół Folklorystyczny “Pałuczanki” ze Żnina
    • Zespół Ludowy “Nasze Kujawy” z Rojewa
    • Zespół Ludowy “Kołaczkowianki” z gminy Szubin
    • Zespół Ludowy “Nadwiślanie” z Dąbrowy Chełmińskiej
    • Zespół Ludowy “Radojewiczanie”
    • Zespół Śpiewaczy “Złotniczanki”
    • Zespół Ludowy “Osieczanki” z Osieka Wielkiego
    • Klub Seniora “Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin
    • Zespół Folklorystyczny “Wierzchosławiczanki”
    • Zespół Folklorystyczny “Złoty Krąg” z Bobrowa

    Na Jarmarku Kujawskim wystawiły się Koła Gospodyń Wiejskich:

    • KGW Rojewo
    • KGW Wybranowo Gmina Rojewo
    • KGW w Ludzisku Gmina Janikowo
    • KGW w Rzadkwinie Gmina Strzelno
    • KGW Kwieciszewo Gmina Mogilno
    • Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Mogilnie

    Swoje produkty wystawiali też artyści ludowi:

    • Małgorzata Sobota z Inowrocławia – hafciarka
    • Elżbieta Lewicka z Inowrocławia – hafciarka
    • Krystyna Barczykowska z Inowrocławia – hafty i szydełkowanie
    • Danuta Lińczak z Inowrocławia – hafty i szydełkowanie
    • Alicja Jakubowska z Rojewa – hafty i frywolki
    • Stowarzyszenie “Złoty Krąg” Zgniłobłoty Gmina Bobrowo

    Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Inowrocławski, Prezydent Miasta Inowrocławia, Burmistrz Gniewkowa, Burmistrz Kruszwicy, Wójt Gminy Inowrocław.

    Patronami medialnymi byli: Radio Pomorza i Kujaw, Gazeta Pomorska i TVP3 Bydgoszcz.

    Scena wystrojona przez Spółkę Drzew i Krzewów Fryszkowscy

    Festiwal sponsorowany przez: Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT/Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zs. w Przysieku, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa w Minikowie, Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddz. Bydgosko Toruński, Gmina Inowrocław, Gmina Gniewkowo, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Czarnoziem na Soli”.

    Poniżej galeria zdjęć z festiwalu. Do zobaczenia na XI Festiwalu, oby w przyszłym roku!

  • Brak kategorii

    ZAPYTANIE OFERTOWE NA PRZEPROWADZANIE PRAC REMONTOWO-ADAPTACYJNYCH W RAMACH PROJEKTU „DOM DZIENNEGO POBYTU – BURSZTYNOWY SENIOR”

    Poszukiwani są wykonawcy do wykonania prac remontowo adaptacyjnych w ramach projektu “Dom Dziennego Pobytu – Bursztynowy senior”

    Odnośnik do oficjalnej strony przetargowej.

    Załączniki:
    Zapytanie-ofertowe-DDP-Inowroclaw-prace-remontowe-czesciowe.pdf
    Zalacznik-nr-1-prace-budowlane-DDP-Inowroclaw.docx
    Zalacznik-nr-2-prace-budowlane-DDP-Inowroclaw.docx
    Zalacznik-nr-3-prace-budowlane-DDP-Inowroclaw.docx

  • Kolonie

    INFORMACJA dla rodziców o powrocie dzieci II TURNUS z kolonii w Mrzeżynie – 05 sierpnia 2021r.

    Powrót dzieci z kolonii w Mrzeżynie w dniu 05.08.2021 (czwartek) – Autokarem Firmy Aleksander-Transport  nr rej. CTU 22VN, Kierowca Cieślik Aleksander – kom. 604 874 747  po trasie:

    • godz. 9:00 – 9:30 wyjazd z Mrzeżyna
    • ok. godz.  13:00 – Tuchola, Parking Biedronki ul. Warszawska 19
    • ok. godz. 13:40 – Koronowo, Hala Widowiskowo – Sportowa,  ul. Wąskotorowa 4    

    Opiekunowie na czas przejazdu:

    • Przytaska Marzena – opiekunka, kom. 600 687 116
    • Juraszewska  Agnieszka – opiekunka, kom. 662 137 017

    Prosimy na czas odebrać dzieci z ustalonego miejsca odbioru.

    UWAGA: Godzina przyjazdu do miejsc odbioru dzieci zależy od sytuacji na drodze. Zalecany kontakt z dzieckiem.

    WZRKiOR dziękuje za współpracę i udział przy organizacji wypoczynku dla dzieci.

    Organizator: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „GOSPODYNI” nr KRS 00000236584
    adres:00-682  Warszawa ul. Hoża 66/68/204;  

    kontakt: 665 444 545 skwgospodyni@gmail.com

    Kierownik Kolonii: Anna Frąszczak,  kontakt: 663 237 603

    Współorganizator: Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy adres: 88-100 Inowrocław ul. Jacewska 164 inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl; kontakt: tel. 52*3573002;    Henryk Sobczak – 506570903:  Melania Grobelska – 516069089, 

    Informacja – dokument PDF
    Lista dzieci – punkty odbioru PDF

  • Komunikat,  X Festiwal Pieśni Ludowych

    KOMUNIKAT – X Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej w Inowrocławiu.

    Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy w partnerstwie z: Młodzieżowym Domem Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu, Lokalną Grupą Działania „Czarnoziem na Soli” i Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Gniewkowie organizują jubileuszowy:

    X Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej w Inowrocławiu.

    który odbędzie się w dniu 08 sierpnia w Inowrocławskich Solankach od godz. 12,oo.

    Celem Festiwalu jest kultywowanie kujawskiej kultury i tradycji, promocja zespołów ludowych oraz tradycyjnych obyczajów, produktów i wyrobów rękodzieła ludowego.

    W ramach tegorocznej imprezy odbędą się:

    • (14.00 – 19.00) X Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej
    • (12.00 – 18.00) Jarmark Kujawski
    • (13.00 – 17.00) Konkurs ozdób z ziół pól kujawskich tzw. Bukietów Zielnych

    Festiwal jest pod patronatem: Wojewody i Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego, Starosty powiatu Inowrocławskiego, Prezydenta Inowrocławia, Wójta Gminy Inowrocław oraz Burmistrzów Gniewkowa i Kruszwicy.

    Patronat medialny: Gazeta Pomorska, Radio PiK. TVP-3

    W tegorocznym jubileuszowym X Kujawskim Festiwalu Pieśni Ludowej wystąpi z prezentacją 16 zespołów ludowych i co najmniej 10 Kół Gospodyń Wiejskich w Jarmarku Kujawskim. „Kwiatkiem” dla publiczności jest KONKURS „Bukietów Zielnych”.

    W trakcie Festiwalu, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich podczas jarmarku będą serwować tradycyjne produkty kulinarne, wyroby rzemieślnicze a Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi celem której to promocja ekologicznego chowu białej gęsi Kołudzkiej będzie serwować produkty z gęsiny.

    ORGANIZATORZY apelują do uczestników Festiwalu aby w związku z zaleceniami Sanepidu przestrzegali obowiązujących zasad zachowania podczas zagrożenia COVID19 i zapraszają do uczestniczenia w Festiwalu. Ponadto trwają uzgodnienia w sprawie uruchomienia podczas Festiwalu PUNKTU SZCZEPIEŃ przeciw COVID 19 dla niezaszczepionych.

    Szczegóły organizacyjne w tym regulaminy i komunikaty www.kolkarolnicze-bydgoszcz.pl. w zakładce „Festiwal…

    KONTAKT do Organizatora: WZRKiOR w Bydgoszczy 88-100 Inowrocław ul. Jacewska 164

    tel. (52) 357 30 02, kom. 516 069 089, 506 570 903 e-mail: inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl.

    Za zespół organizacyjny Festiwalu

    Prezes WZRKiOR w Bydgoszczy

    W załączeniu pliki:

    Plakat
    Program Festiwalu
    Zaproszenie: Strona 1, Strona 2

    Regulamin Festiwalu
    Regulamin Jarmarku Kujawskiego
    Regulamin Konkursu Bukietów

    Wykaz Zespołów Ludowych uczestniczących w Festiwalu