Brak kategorii

Informacja – Szkolenia z księgowości – okazja dla skarbników KGW

Okazja dla skarbników KGW!

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej TSAS zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu:
KSIEGOWOŚĆ : Zawieranie umów o prace, porozumień wolontariackich, umów cywilno – prawnych w ramach projektu “Pracownia 2021 –   działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim” – projekt realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Z uwagi na sytuację związaną z trwającą  epidemią wirusa SARS-CoV-2 – szkolenia w kwietniu będą realizowane zdalnie, na aplikacji ZOOM. Po zgłoszeniu zainteresowany otrzyma na adres e-mail link do połączenia się.

Termin szkolenia: 27 kwiecień 2021r.  w godzinach: 16:00 -20:00  (online)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zakres programowy:

Pracownik, zleceniobiorca, wykonawca dzieła  i wolontariusz w ngo:
1) Pracownicy w organizacji: pracownik czyli kto? Definicja umowy o pracę -rodzaje umów, która korzystna jest dla pracownika i organizacji; obowiązkowe ubezpieczenia społeczne –rodzaje i terminy zgłoszeń do ZUS; opodatkowanie wynagrodzeń –skala podatkowa, terminy płatności, obowiązki wobec Urzędu Skarbowego.
2) Zleceniobiorcy w organizacji: różnice pomiędzy pracownikiem a zleceniobiorcą -rodzaje umów; kto może wykonywać umowę zlecenia? obowiązkowe ubezpieczenia społeczne –rodzaje i terminy zgłoszeń do ZUS, zbieg tytułów ubezpieczenia – warunki; opodatkowanie wynagrodzeń -obowiązki wobec Urzędu Skarbowego.
3) Wykonawcy dzieła w organizacji: różnice pomiędzy umową zlecenia a umową o dzieło;  kto może wykonywać umowę o dzieło i kiedy? obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, kogo dotyczą  –rodzaje i terminy zgłoszeń do ZUS, zbieg tytułów ubezpieczenia – warunki; opodatkowanie wynagrodzeń – obowiązki wobec Urzędu Skarbowego.
4) Wolontariusze w organizacji: kto może zostać wolontariuszem, jakie ma prawa, czy podlega ubezpieczeniom, jaka forma umowy? Praca społeczna członków organizacji

Trenerka prowadząca szkolenie:
Iwona Iwicka – księgowa, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów RP od 2002 roku; z trzecim sektorem współpracuje od 2001 roku; na co dzień prowadzi księgi rachunkowe dla 4 organizacji pozarządowych ;  ponadto trenerka TSAS  z zakresu księgowości i sprawozdawczości ngo
Szkolenie będzie przeprowadzone zdalnie, w formie  warsztatów, podczas których  trenerka stworzy także przestrzeń do wspólnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Aby wziąć udział należy wypełnić i złożyć Formularz zgłoszeniowy.
Link do Karty zgłoszenia:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNDgsqjUEkgvSGTgK4QfQy9runvF1B64F4pe10RyF93boTrQ/viewform?usp=sf_link
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Każdy/a uczestnik/uczestniczka w dniu szkolenia – najpóźniej na 2 godziny przed każdym szkoleniem – otrzyma na podany przez siebie w Karcie zgłoszeniowej adres mailowy link do danego szkolenia ( Zachęcamy aby sprawdzać poprawność podanego w Formularzu adresu mailowego, prosimy przeglądać SPAM).  Uczestnicy otrzymają od tsas@tsas.torun.pl link, oraz informację jak się zalogować.  Zapraszamy do spotkania on-line ( poprzez aplikację zoom). Do udziału w szkoleniach, konsultacjach potrzebny jest: komputer/laptop/tablet//smartfon – z głośnikiem, mikrofonem i kamerą. Ważne żeby uczestnicy spotkania mogli połączyć się przez Internet, słuchać, widzieć, mówić, pisać (aktywnie uczestniczyć w warsztatach).
 
Kontakt do organizatora:
Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS
mail: tsas@tsas.torun.pl
telefon: 515 276 454

Informacja Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi – Województwo Kujawsko-Pomorskie
Instrukcja pomocnicza ZOOM (PDF)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *