Brak kategorii

Dożynki

DOŻYNKI

czas na podziękowanie za żniwa, za zbiory zbóż w 2013r.
Rolnicy Pomorza i Kujaw zakończyli tegoroczne żniwa tradycyjnymi dożynkami. Uroczystości dożynkowe odbywały się w sołectwach, parafiach, gminach, powiatach. Tradycyjnie rozpoczynały się po chrześcijańsku mszą św. poświęceniem chleba aby następnie podzielić się z uczestnikami dożynek. Wieńce tradycyjne wykonane przez KGW były dziełami oraz stanowiły ozdobę ołtarza i uroczystości dożynkowych

ROLNIKOM, w imieniu Związku i Zarządu składamy serdeczne podziękowania za trud żniwny, za dokonane zbiory, za chleb powszedni dający dar życia


DOŻYNKI Województwa Kujawsko – Pomorskiego RYPIN 2013

W ubiegłą niedzielę (8 września) odbywały się Dożynki Wojewódzkie w Rypinie, gdzie nie zabrakło także Koleżanek z KGW i Kolegów Kółkowiczów z naszego Związku. (patrz załączone zdjęcia). Grono naszych przyjaciół zostało odznaczonych Krzyżami Zasługi oraz wyróżnionych odznaką honorową Zasłużony dla Rolnictwa:
1. Danuta Brenasiewicz Przewodnicząca Więcbork – BKZ
2. Wiesław Kończal – Burmistrz Pakości – SKZ
3. Małgorzata Małecka – Przewodnicząca GR KGW w Mogilnie – BKZ
4. Stanisław Żerdka – rolnik i działacz kółkowy z Mogilna – SKZ
5. Grzegorz Nowak – rolnik z Mokrego gm. Dąbrowa Mogileńska ZdR

Wieńce dożynkowe wykonane przez nasze koleżanki z KGW w konkursach wieńców zajmowały miejsca na podium. Wieńce KGW Czarże, KGW Kołaczkowo zajęły II i III miejsce w konkursie wojewódzkim i nagodzone przez Marszałka Województwa.

Migawki z dożynek 2013r.

DOŻYNKI PREZYDENCKIE w SPALE


Związek nasz zaprasza Koleżanki i Kolegów na Dożynki Prezydenckie do Spały, które odbędą się 14 i 15 września br. (Program Dożynek Prezydenckich)
Dla naszego Związku jest to szczególna satysfakcja, gdyż starościną tych dożynek jest Przewodnicząca naszej organizacji – Zofia Kozłowska mieszkanka Ziemi Pałuckiej. Praca społeczno – zawodowa naszej koleżanki została wysoko oceniona także przez Sejmikowa Komisję Rolnictwa oraz Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą, a Marszałek Województwa – Piotr Całbecki zgłosił ją organizatorom na starościnę Dożynek Prezydenckich.

Program Dożynek Prezydenckich
Zofia Kozłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *