Brak kategorii

Informacja o dofinansowaniu zespołu Kłopocianki

I N F O R M A C J A

Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy w ramach konkursu ofert Urzędu Gminy w Inowrocławiu w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – działania na rzecz rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego otrzymał w 2011r. dofinansowanie w kwocie 1.500,00 zł na realizację zadania publicznego pt. „Tradycja żyje w nas – kultywowanie kujawskich pieśni ludowych przez Zespół „Kłopocianki”.

Celem realizacji zadania było:

– ochrona i eksponowanie dziedzictwa kulturowego naszych przodków,
– propagowanie kultury i pieśni ludowej,
– rozwój Zespołu „Kłopocianki” i zapewnienie mu oprawy muzycznej,
– aktywizacja i integracja środowiska wiejskiego,
– promowanie Gminy Inowrocław podczas imprez okolicznościowych takich jak: dożynki, festyny, festiwale

Adresatem zadania publicznego był Zespół ludowy „Kłopocianki” z Kłopotu (gm. Inowrocław) za pośrednictwem WZRKiOR w Bydgoszczy.

Rozpoczęli działalność artystyczną w 2008 roku pod kierownictwem Pani Jolanty Kubiak, obecnie wspomaga kierownika Zespołu Pana Janusza Kmiecia, który równocześnie jest akordeonistą. Dofinansowanie z dotacji umożliwiło zatrudnienie muzyka do pracy z Zespołem, przeprowadzania prób przed występami oraz akompaniamentu podczas występów.

Zespół „Kłopocianki” mimo iż jest młodym (stażem) zespołem, ma już na swoim koncie wiele występów na terenie Gminy i Powiatu Inowrocławskiego oraz  Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Występowali m.in. podczas dożynek sołeckich, I Kujawskiego Festiwalu Pieśni Ludowej w Inowrocławiu, Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych w Wierzchosławicach, Festiwalu Pieśni Ludowej w Sępólnie Krajeńskim, odnosząc pierwsze sukcesy i wyróżnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *