Brak kategorii

Wycieczka do Myślęcinka

Wycieczka do Myślęcinka

Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Na spotkanie z przyrodą” przy dofinansowaniu przez Województwo Kujawsko – Pomorskie zorganizował wycieczkę w dniu 27 czerwca 2011 r. do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.  W wycieczce uczestniczyła grupa dzieci w wieku od 7 do 9 lat z pow. inowrocławskiego, mogileńskiego i nakielskiego  miała okazję uczestniczyć w wycieczce.

Na początek dzieci uczestniczyły w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Atrakcją w Centrum Dydaktycznym, gdzie atrakcją była projekcja filmów ekologicznych pt. “Zwierzęta w lesie” i “Na łące”. Dzięki temu dowiedziały się o życiu zwierząt w lesie i o tajemnicach, jakie kryje w sobie łąka, poznały wiele ciekawostek o zwyczajach, odżywianiu, trybie życia i ochronie ptaków i zwierząt. Spacerowały ścieżką przyrodniczą pozwolił na obserwację ptakówi i rosnących  roślin. Po zajęciach edukacyjnych wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli obiad i smaczne lody.

Następnie zwiedzano Ogród Fauny Polskiej ZOO, podziwiając bogaty, piękny i kolorowy jest świat ptaków zarówno egzotycznych, jak i rodzimych, które towarzyszą nam, na co dzień.

Po wizycie w Ogrodzie Fauny dzieci pod opieką opiekunów spędziły czas w myślęcińskim parku rozrywki, gdzie korzystały m in. z karuzel, trampolin czy dmuchanych zjeżdżalni. Zabawa na karuzelach przyniosła im tak wiele radości, że wcale nie miały ochoty powracać do domu.

Atrakcji było wiele i dzieci choć bardzo zmęczone wracały do domu to ten dzień będą wspominać z przyjemnością, o czym świadczyły radośnie roześmiane buzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *