Brak kategorii

Zespół ludowy „Radojewiczanie”

I N F O R M A C J A

Znany w regionie i w Polsce zespół ludowy „Radojewiczanie” z Radojewic (gm. Dąbrowa Biskupia”) będzie reprezentował Województwo Kujawsko – Pomorskie w dniu 23 – 25 czerwca br. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który corocznie odbywa się w Kazimierzu Dolnym. „Radojewiczanie” będą reprezentantem naszego Województwa również podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w dniach 08 – 10.07.2011r. w Szprotawie w woj. lubuskim.
W Kazimierzu Dolnym i Szprotawie Zespół „Radojewiczanie” będzie reprezentował Województwo Kujawsko-Pomorskie jako jedyny zespół ludowy z naszego regionu.
Wyjazdy na festiwale „Radojewiczanie” zawdzięczają dofinansowaniu ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach konkursu “Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”, realizując zadanie pt. „Tradycja, kultura i sztuka ludowa zbliża do siebie mieszkańców regionów”.
W imieniu „Radojewiczan” ofertę konkursową złożył Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy, mający siedzibę w Inowrocławiu.
Zespół „Radojewiczanie” został założony przed 25-ciu laty przez Panią Ewę Kowalczyk która jest równocześnie kierownikiem Zespołu. Na swym koncie mają wiele sukcesów, które są efektem ciężkiej pracy Pani Ewy i wszystkich członków Zespołu.

Inowrocław, dnia 24 maja 2011r.

Zarząd WZRKiOR
Henyk Sobczak – Prezes Zarządu
Jerzy Orczykowski – Członek Zarządu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *