naglowek
Brak kategorii

Zaproszenie na I Przegląd Zespołów Ludowych

naglowek

Inowrocław, dnia 04 maj 2011r.

 

Szanowni Państwo

 

Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy przy współpracy z Prezydentem Miasta Inowrocławia są organizatorami I Kujawskiego Festiwalu Pieśni Ludowej – imprezy pielęgnującej i kultywującej kujawską kulturę i jej tradycję. Przegląd jest realizowany w ramach projektu LGD „Czarnoziem na soli” z udziałem własnych środków finansowych oraz z  PROW.

 

Impreza odbędzie się w dniu 23 czerwca br. w Inowrocławskich Solankach od godz. 14,oo Prezentacja  wybranych przez Zespół utworów w konkursie nie dłużej jak10 minut. Ponadto  zespoły artystyczne zaprezentują staropolskie obrzędy „Nocy Świętojańskiej”.

 

W festiwalu wezmą udział reprezentanci zespołów i kapel ludowych z terenu powiatu Inowrocławskiego oraz gościnnie z subregionu bydgoskiego. Artystki z Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentują podczas przeglądu produkty kulinarne, rzemieślnicze, hafty etc.

 

Serdecznie zapraszam Państwa Zespół do uczestniczenia w Festiwalu oraz proszę o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa a także informacji które pozwolą na sprawne przeprowadzenie przeglądu i wpisanie do folderu uczestników.

1)    Krótka historia Zespołu, charakter muzyki, fotografia

2)    Liczba członków części: śpiewaczej, tanecznej i muzycznej (posiadane instrumenty).

3)    Opisanie repertuaru na występ konkursowy,

4)    Dodatkowa informacja, czy podczas prezentacji na scenie będą potrzebne krzesła.

5)    Kontakt: nazwisko kierownika, telefon, e-mail. (podać godzinę Waszego przyjazdu)

 

Z racji tego, że Noc Świętojańska przypada w Boże Ciało, Zespoły mogą wziąć udział w procesji ulicami Miasta Inowrocławia. Udział w niej będzie promocją Zespołu oraz dowartościowaniem duchowym. (Procesja początek o godz. 100 spod Kościoła ……).

Organizatorzy przygotowali dla Zespołów poczęstunek obiadem oraz zwrot kosztów podróży. Program i szczegóły organizacyjne zawarto w załączonym regulaminie imprezy.

 

Biuro Organizatora: Inowrocław ul. Jacewska 164 tel. (52) 357 30 02, kom. 516 069 089, e-mail: inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *