Brak kategorii

Komunikat

Zespół Ludowy „Radojewiczanie” z Radojewic (gm. Dąbrowa Biskupia) uznany na Kujawach oraz w Polsce występował w dniach 12 – 16 sierpnia 2015r. w 49 Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajanie” w Bukowinie Tatrzańskiej w woj. małopolskim. Prezentacja autentycznej gwary kujawskiej, strojów ludowych oraz wykonanie utworów kujawskich w konkursie śpiewu grupowego uzyskała uznanie Jury i zajęła III miejsce.

Udział w festiwalach, Zespół „Radojewiczanie” zawdzięcza dofinansowaniu ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach konkursu z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, realizując zadanie pt. „Promowanie folkloru kujawskiego poprzez udział w Ogólnopolskich Festiwalach Pieśni ludowej”.

Ofertę konkursową w imieniu „Radojewiczan” złożył Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy, którego członkiem jest KGW z Radojewic.

Zespół „Radojewiczanie” został założony przed 30-tu laty przez Panią Ewę Kowalczyk która jest równocześnie kierownikiem Zespołu. Na swym koncie ma wiele sukcesów, które są efektem ciężkiej pracy Pani Ewy i wszystkich członków Zespołu.

 

Inowrocław, dnia 20 października 2015r.          

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *