Festiwal Pieśni Ludowych

KOMUNIKAT – XII Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej w Inowrocławiu

Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy informuje, że 25 czerwca 2023r. (niedziela) odbędzie się XII Kujawski Festiwal Pieśni Ludowych w Muszli Koncertowej Parku Solankowego w Inowrocławiu.

W ramach tegorocznego spotkania odbędą się:

  • XII Kujawski Festiwal Pieśni Ludowej.
  • Jarmark Świętojański (z konkursem lokalnych potraw dla KGW).
  • Konkurs Wianków Świętojańskich z inscenizacją „Nocy Świętojańskiej”.

Organizator oraz tradycyjni Partnerzy zapraszają Zespoły Ludowe i Folklorystyczne do uczestniczenia w Festiwalu. Zgłoszenia należy przesłać do 31 maja br. e-mailem na adres: inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl lub na adres: WZRKiOR w Bydgoszczy ul. Jacewska 164 88-100 INOWROCŁAW z dopiskiem “XII FESTIWAL”.

Celem Festiwalu organizowanego pod patronatem Wojewody Kujawsko Pomorskiego, Marszałka i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego jest pielęgnowanie kujawskiej kultury i tradycji oraz promowanie amatorskich zespołów ludowych, w tym tworzenie pomostów współpracy pomiędzy nimi.
Uczestniczące w Festiwalu zespoły mogą pozakonkursowo występować w różnych punktach Solanek (Tężnia Solankowa, Ogrodach Papieskich, teren przy stawkach lub Nowe Solanki).

Organizatorzy dla Zespołów przygotowują poczęstunek oraz nagrody dla laureatów Festiwalu.

Biuro Organizatora WZRKiOR: Inowrocław ul. Jacewska 164 tel. (52) 357 30 02, kom. 516 069 089, e-mail: inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl odpowie na zapytania i zgłoszenia przesłane sms, e-mailem

Ponadto: Informacje: organizacja Festiwalu, jego program, regulaminy i zgłoszenie można pobrać na naszej stronie: www.kolkarolnicze-bydgoszcz.pl.

Z uwagi na ograniczoną regulaminem ilość zespołów – 12, o zakwalifikowaniu do udziału w Festiwalu decyduje kolejność zgłoszeń.

W załączeniu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *